O nas

HM INWEST S. A. to doświadczona, działająca aktywnie na rynku od ponad 10 lat, ogólnopolska firma deweloperska, realizująca inwestycje z segmentu budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.

Spółka jest właścicielem znaku towarowego Grupa Inwest wraz z elementami graficznymi, tj. logiem, które wykorzystuje do celów marketingowych, posiada świadectwo ochronne wydane przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej Nr 239795, prawo ochronne trwa nieprzerwanie od 2010 roku.

Od początku swojej działalności zrealizowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i usługowo-biurowej.

Nasze inwestycje - kameralne budynki wielorodzinne z częściami usługowo-biurowymi w dzielnicach mieszkalnych oraz apartamenty w ścisłym centrum dużych miast, charakteryzuje zawsze atrakcyjna lokalizacja, a także bardzo dobra jakość i technologia wykonania. W pracach projektowych kierujemy się przede wszystkim potrzebami Klientów, dlatego stawiamy na przyjazne i funkcjonalne rozwiązania, zapewniające użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Łączenie w projektach tradycji  i nowoczesności sprawia, że nasze inwestycje są jedynymi w swoim rodzaju.

 

Naszym mottem są słowa Blaise’a Pascala:

„Twój dom może zastąpić Ci cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi Ci domu.”

 

Siedziba HM Inwest S.A. oraz Biuro Obsługi Klienta znajduje się w Warszawie przy ul. Solec 22. Dodatkowe biuro handlowe firmy mieści się w Warszawie przy ul. Kordeckiego 45.

W 2011 roku Spółka HM Inwest S.A. – działająca dotychczas przede wszystkim na rynku warszawskim oraz na terenie województwa mazowieckiego, zdecydowała się na rozszerzenie swojej działalności na inne aglomeracje w Polsce, mając nadzieję na powtórzenie sukcesu z rynku warszawskiego. Decyzja ta okazała się bardzo trafiona. Na zakupionej działce przy ul. Opolskiej  w centrum Katowic rozpoczęto budowę ekskluzywnego, sześciopiętrowego budynku usługowo-mieszkalnego. Do obsługi tej inwestycji powołane zostało osobne biuro handlowe.

W 2013 roku HM Inwest S.A. realizując dalsze założenia rozwoju zakupiła kolejną działkę w centrum Katowic, przy ul. Pułaskiego, na której powstanie budynek mieszkalny, wielorodzinny z usługami na parterze, liczący łącznie 141 mieszkań.

Dzięki sprawnie prowadzonej polityce rozwoju, wykwalifikowanej kadrze z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, dobrym projektom i kompetentnym wykonawcom, tworzymy firmę stabilną finansowo, o rzetelnej i ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Jesteśmy dynamicznym deweloperem o stale rosnącym potencjale, z jasno określonymi perspektywami rozwoju. Nasze inwestycje realizowane są terminowo i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Budynki charakteryzuje ciekawa i nowoczesna architektura, którą cechuje optymalizacja rozwiązań przestrzennych i funkcjonalnych.

Swoim Klientom oferujemy starannie wykończone mieszkania o wysokim standardzie technicznym, a także, w ramach zakupu, indywidualną obsługę architekta, który pomaga w dostosowaniu przestrzeni do wymagań Nabywcy.

Zawierane przez nas umowy zawsze spełniają wymogi Ustawy Deweloperskiej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jesteśmy otwarci na negocjowanie z klientami warunków umowy, oferujemy także atrakcyjne, sprawdzone i bezpieczne formy finansowania zakupu mieszkań. Ściśle współpracujemy z Bankiem Millennium w kwestii korzystnej oferty kredytowej dla naszych Klientów, a także rachunków powierniczych spełniających wymogi Ustawy Deweloperskiej.

Wszystkie nasze działania podporządkowujemy wygodzie i komfortowi Klientów. Staramy się organizować obsługę w sposób kompleksowy i profesjonalny, aby szybko i skutecznie przeprowadzić wszelkie formalności w jednym miejscu i w krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki udostępnianiu maksymalnej ilości informacji, fachowości i doświadczeniu zespołu, zarówno w zakresie sprzedaży, jak i elementów doradztwa finansowego i podatkowego, oraz zwykłej życzliwości naszych pracowników. Każdego z Klientów traktujemy indywidualnie, z jednakową dozą czasu i uwagi. Kameralny i rodzinny charakter naszej firmy zapewnia fachową, sprawną względem indywidualnych potrzeb obsługę, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

 

Proces realizacji inwestycji z segmentu budownictwa mieszkalnego wielorodzinnego obejmuje: 

 • pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych, wyszukiwanie dobrze zlokalizowanych działek o unikalnym charakterze, w tym:
  • dokładna weryfikacja działek przed planowanym zakupem, analiza i ocena stanu technicznego oraz  statusu prawnego,
  • zakup działki po dokładnym przeanalizowaniu lokalizacji i aspektów prawnych,
  • nieustanne wzbogacanie posiadanego przez Spółkę  „banku ziemi”, w którym stale znajduje się kilka atrakcyjnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.
 • odpowiednie przygotowanie inwestycji, w tym:
  • czynności formalno-prawne, wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę, podpisanie niezbędnych umów z wykonawcami i dostawcami mediów.
 • proces realizacji inwestycji, budowa, obejmująca:
  • roboty ziemne, fundamenty, ściany, stropy, dach, ściany działowe, posadzki, tynki, okna,  instalacje wewnętrzne, uzbrojenie i urządzenie terenu, realizacja przyłączy, terenów zielonych i oświetlenia,
  • nadzór nad kompleksową realizacją inwestycji, wykonywaniem robót budowlanych oraz prac wykończeniowych,
  • zakończenie budowy, w tym przeprowadzenie procedur odbiorowych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, przekazanie lokali nabywcom, zawarcie końcowych umów sprzedaży,
  • w oparciu o naszą wiedzę techniczną oraz profesjonalnych wykonawców zawsze oddajemy nasze inwestycje w założonym terminie, za co jesteśmy doceniani przez Klientów.
 • proces sprzedaży mieszkań:
  • posiadamy własne biura sprzedaży, nie zlecamy sprzedaży podmiotom zewnętrznym, od samego początku działalności to nasi specjaliści są odpowiedzialni za proces sprzedaży – posiadają oni wysokie kwalifikacje, które w połączeniu z umiejętnościami marketingowymi przynoszą Spółce wymierne efekty finansowe,
  • realizujemy atrakcyjne, kameralne budynki mieszkalne wielorodzinne, nadając im unikalny charakter – ta strategia zapewnia szybką i płynną sprzedaż inwestycji.
 • działania marketingowe i public relations organizujemy sami, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy jesteśmy w tym zakresie profesjonalistami.

 

Tworzymy wyjątkowy dostępny produkt, o elitarnym charakterze.

Stawiamy na inwestycje wplecione w „tkankę miasta” i będące jego częścią. Wiemy jak budować solidnie i w konkurencyjnych cenach.

Mamy wykwalifikowanych i sprawdzonych wykonawców oraz dostawców, z którymi współpracujemy od lat.

Naszą siłą są zaufani, lojalni, wykształceni i wysoce wykwalifikowani pracownicy i współpracownicy – kadra profesjonalistów, albowiem zawsze stawiamy na solidne fundamenty.

 

Działania giełdowe

W 2010 roku HM Inwest Sp. z o.o. rozpoczęła procedury przekształcania ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, zakończone sukcesem na początku 2012 roku.

W listopadzie 2013 roku HM Inwest S.A. zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach rynku dla średnich przedsiębiorstw - New Connect. Elementem motywującym działania spółki jest m.in. pozyskanie kapitału na rozwój, podniesienie wiarygodności firmy, umożliwienie sprzedaży publicznej akcji, podniesienie wartości marketingowej firmy, jak też umożliwienie jej rynkowej wyceny. Zaplecze finansowe, będące zabezpieczeniem i gwarancją stabilności realizowanych inwestycji, pozwoli na pełny rozwój Spółki i ugruntuje na rynku jej silną pozycję.

Docelowym założeniem Spółki jest sprzedaż około 300 mieszkań rocznie przynosząca przychody na poziomie około 100 mln zł rocznie.

Tym samym Spółka planuje ekspansję na rynek ogólnopolski, która obejmować będzie duże aglomeracje, gdzie rynek wciąż daje możliwości rozwoju, a zapotrzebowania na mieszkania rosną wraz z rozwojem gospodarczym miasta.