Warszawa - Praga Południe - ul. Kałuszyńska (Kamionek)


Termin zakończenia inwestycji: Grudzień 2017

MIEJSCE - PRAGA POŁUDNIE

Położona na prawym brzegu Wisły, oddalona od ścisłego centrum stolicy, Praga Południe  zyskuje coraz więcej nie tylko zwolenników ale także i miłośników. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat na Pradze Południe powstało wiele nowych osiedli z dobrym zapleczem handlowym i zagospodarowanym otoczeniem. Sprawne  połączenia komunikacyjne z centrum miasta oraz innymi jego dzielnicami, budowa metra sprzyjają osiedlaniu się młodych ludzi, a także całych rodzin. Wielu ludzi spoza Warszawy, wybiera właśnie ten rejon jako najbardziej przyjazny do zamieszkania. Nowe obiekty sportowe, dobrze wyposażone nowoczesne place zabaw, piękne parki i skwery, liczne szkoły i przedszkola, a także szkoły wyższe  - a wszystko to położone z dala od zgiełku centrum stolicy, w otoczeniu zabytkowych kamienic  - oferują komfortowe i spokojne życie mieszkańcom dzielnicy.

Dobrze znany rozległy Park Skaryszewski z Jeziorkiem Kamionkowskim, rezerwat krajobrazowy Olszynka Grochowska, Teatr Powszechny, Muzeum Warszawskiej Pragi, Stadion Narodowy jako miejsce organizacji nie tylko imprez sportowych, czy zlokalizowana przy ul. Grochowskiej Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych w Europie stanowią dumę prawobrzeżnej części miasta.

Na Pradze południe historia miesza się ze współczesnością i to niewątpliwie stanowi jej mocny atut. Praga Południe to jeszcze kawałek ocalonego dawnego przedwojennego świata, niosącego za sobą klimat kameralności, dobrych sąsiedzkich stosunków, wokół którego powstają nowe i nowoczesne budynki, centra handlowe, klimatyczne kawiarnie i ośrodki kultury oferujące różnorodne zajęcia.

PROGRAM REWITALIZACJI PRAGI POŁUDNIE w latach 2016 - 2022

Warto również zaznaczyć, że najbliższe lata przyniosą znaczące zmodernizowanie dzielnicy za sprawą przyjętego w 2015 roku Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy na lata 2016-2022. Jednym z kluczowych obszarów priorytetowych unowocześnienia obszarów miejskich jest rejon Kamionka w dzielnicy Praga  Południe. Program zakłada ogromne dofinansowanie oraz podjęcie działań mające na celu przeobrażenie tej części miasta w zakresie: 

  • ożywienia społeczno-gospodarczego – inicjatywy inwestycyjne mające na celu stworzenie lepszych warunków dla działalności handlowo-usługowych oraz drobnej wytwórczości.
  • podniesienia jakości przestrzeni publicznej – renowacja starych kamienic i podniesienie standardu budynków mieszkalnych, remonty dróg i torowisk tramwajowych, w tym całkowita rewitalizacja obszaru Ronda Wiatraczna.
  • poprawy środowiska naturalnego - porządkowanie  terenów zieleni, udoskonalenie oświetlenia ulicznego, montaż̇ kamer monitoringu, poprawa zagospodarowania otoczenia budynków, przygotowanie przyjaznych i bezpiecznych miejsc zabaw dla dzieci oraz atrakcyjnych miejsc integracji, uporządkowanie miejsc parkingowych.
  • rozwoju turystyki, kultury i sportu – poprawa dostępności pod kątem ruchu turystycznego, a zwłaszcza dostępności informacji o atrakcjach prawobrzeżnej części miasta, a także zbudowanie kolejnych atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych. Działania w tej mierze dotyczą zarówno budowania oferty rekreacyjnej wykorzystującej naturalne zasoby zieleni i warszawskiej Wisły, ale również̇ modernizacji i budowy nowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Planowana budowa odcinka wschodniego warszawskiego Metra od stacji Stadion Narodowy do stacji Gocław (z lokalizacją przystanków m.in. przy ul. Mińskiej oraz na Rondzie Wiatraczna) ułatwiająca komunikację dzielnicy z innymi częściami miasta zachęca niewątpliwie ludzi do zamieszkania w tej części Warszawy jak i inwestorów do działania na jej obszarze.

LOKALIZACJA - KAMIONEK, UL. KAŁUSZYŃSKA

Naszym kolejnym projektem jest budynek mieszkalny, wielorodzinny  o atrakcyjnej architekturze, licznych przeszkleniach oraz ozdobnie wykończoną klatką schodową i korytarzami. Zlokalizowany jest na rogu ulic Kałuszyńskiej i Gocławskiej (pomiędzy ulicami Grochowską i Mińską) w sąsiedztwie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (Uniwersytet SWPS), która ma swoją siedzibę w pięknie odrestaurowanym budynku przedwojennej fabryki Kazimierza Szpotańskiego, w którym miłośnicy książek, dobrej kawy i eko-żywności znajdą stylową kawiarnię i księgarnię.

Lokalizacja inwestycji pozwala na swobodny i szybki dostęp do położonych nieopodal lokalnych sklepów spożywczych, aptek, instytucji oświatowych (przedszkoli i szkół ogólnokształcących) a także placówek administracyjnych (Urząd Dzielnicy przy ul. Grochowskiej)

Największe tereny zielone dzielnicy Pragi Południe znajdują się właśnie na Kamionku. Wspomniany piękny Park Skaryszewski (znajdujący się w odległości zaledwie 500 m od ulicy Kałuszyńskiej) , jego błonia, które doceniane są ze względu na swoje walory ekologiczne, kanały wodne, plac zabaw dla dzieci, rozległe trawniki sprzyjające plażowaniu i rekreacji na trawie, boisko sportowe – to wszystko stanowi o atrakcyjności tej części dzielnicy miasta.

W przestrzeni kamionkowskich pofabrycznych budynków zaadaptowanych na restauracje i kluby powstają modne miejsca spotkań, zwłaszcza dla młodych ludzi, ceniących sobie rozrywkowe perspektywy dzielnicy.Jednocześnie cichość tej części Pragi Południe, niska zabudowa i grunty pokryte roślinnością służące jako miejsce wypoczynku są dobrym miejscem także dla rodzin i ludzi starszych.

W rejonie Kamionka znajduje się kilkadziesiąt obiektów zabytkowych. Warto wspomnieć chociażby o XIX-wiecznym kompleksie budynków przy ul. Grochowskiej 272 – obecnie siedzibie polskiej orkiestry symfonicznej. To właśnie w tym miejscu, w ramach wspomnianego programu Rewitalizacji, ruszyć ma wkrótce budowa Europejskiego Centrum Muzyki - nowego artystycznego centrum Warszawy – skupione wokół Orkiestry Sinfonia Varsovia. Centrum będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki poważnej i innych gatunków sztuki (teatr, film, malarstwo, fotografia, rzeźba), lecz również miejscem spędzania czasu wolnego (multiteka, kawiarnie, restauracje, itp.). Siedziba Orkiestry ma się stać ważną przestrzenią dla dyskusji wokół najważniejszych wydarzeń kulturalnych.

Dla wielu kibiców sportowych, ale także amatorów koncertów, targów modowych, targów książki niekwestionowaną zaletą jest Stadion Narodowy, gdzie organizowane są różnorodne imprezy otwarte. Propozycją dla osób, które cenią sobie różnorodne zajęcia oświatowe, indywidualne, grupowe, także rodzinne, są liczne ośrodki Centrum Promocji Kultury. Teatr Powszechny, zlokalizowany na rogu ulic Grochowskiej i Alei Zielenieckiej, stanowi ważny artystyczny punkt na mapie Warszawy.

STANDARD BUDYNKU I MIESZKAŃ

Budynek wyróżniać będą 24 mieszkania o zróżnicowanym metrażu (od 27 m2 do 70m2) i funkcjonalnym układzie (od mieszkań jednopokojowych po czteropokojowe) zlokalizowanych na sześciu kondygnacjach naziemnych. Na parterze przewidziano jeden lokal mieszkalny z własnym ogródkiem oraz jeden lokal usługowy o powierzchni 56m2.  Do dyspozycji wszystkich mieszkańców pozostanie również teren zielony zlokalizowany na tyłach budynku do samodzielnego zagospodarowania.

Zasilanie budynku w wodę, prąd i gaz zapewnią sieci miejskie. Potrzeby C.O i C.W. zapewni własna kotłownia gazowa. Dla wygody mieszkańców w budynku zainstalowana będzie nowoczesna winda zjeżdżająca także do garażu podziemnego. Miejsca parkingowe znajdować się będą na platformach parkingowych zlokalizowanych w garażu podziemnym. Na kondygnacji podziemnej oraz na poziomie parteru przewidziano również „rodzinne” stanowiska postojowe na dwa samochody każde.

Budynek zostanie wyposażony w monitoring zewnętrzny, co gwarantować będzie spokój i bezpieczeństwo. Niewątpliwą zaletą będzie estetyczna i efektowna elewacja budynku w duchu architektonicznego modernizmu, wykończona tynkiem mineralnym i fragmentarycznie okładziną z płytek elewacyjnych.

Inwestycja Kałuszyńska to kameralny budynek w otoczeniu modnej postindustrialnej zabudowy pozwalając na wypoczynek, aktywny udział w miejskich wydarzeniach kulturalnych, dostęp do popularnych galerii i centrów handlowych. Jednocześnie jest to miejsce oferujące komfort własnej, niepowtarzalnej przestrzeni, w której nowoczesne rozwiązania korespondują z obiektami historycznymi.  

Warszawa - Praga Południe - ul. Kałuszyńska (Kamionek)

Mieszkania

Nr Piętro Pow. lokalu Pow. balkonu/ogródka Ilość pokoi Cena za 1 m2 brutto Cena brutto w PLN Rzut mieszkania Wizualizacja
1 0 62.11 28 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
2 1 59.06 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
3 1 51.56 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
4 1 37.17 3.8 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
5 1 29.61 0 1 0 REZERWACJA Zobacz/ -
6 1 43.67 3.3 2 7990 348923 Zobacz/ -
7 2 59.06 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
8 2 51.56 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
9 2 37.17 3.8 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
10 2 29.61 0 1 0 REZERWACJA Zobacz/ -
11 2 43.67 3.3 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
12 3 59.09 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
13 3 51.56 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
14 3 37.17 3.8 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
15 3 29.61 0 1 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
16 3 43.67 3.3 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
17 4 59.09 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
18 4 51.56 3.8 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
19 4 37.17 3.8 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
20 4 29.61 0 1 0 REZERWACJA Zobacz/ -
21 4 43.67 3.3 2 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
22 5 52.08 9.2 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
23 5 65.54 28.5 3 0 SPRZEDANE Zobacz/ -
24 5 72.85 10 4 0 SPRZEDANE Zobacz/ -

CENA JEDNOSTKOWA SPRZEDAŻY LOKALU NIE ZAWIERA CENY ZAKUPU MIEJSCA POSTOJOWEGO:

STANOWISKA PARKINGOWE W GARAŻU PODZIEMNYM NA DWA SAMOCHODY NA PLATFORMIE PARKINGOWEJ ZALEŻNEJ W CENIE 35.000,00 PLN

 

Powyższa prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu odpowiednich przepisów kodeksu cywilnego.